Kapadokya Turu

Kapadokya Turu

1. Gün İstanbul – Kayseri – Göreme

Güzel Atlar ülkesi Kapadokya bölgesine varış. Havalimanında buluşacağımız aracımızla, ilk olarak içinde; 20 civarında kilise, 7 yemekhane, kilerler, mahzenler, manastırlar ve mezar odalarının bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek için hareket ediyoruz. St.Barbara, Elmalı, Yılanlı, Çarıklı kiliseler, Kızlar Manastırı, Yemekhane, Mutfak, Kiler, Şaraphane, Şapel ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında. Ürgüp (Çok Kale) içinde yapacağımız tur sonrası, Şarap Mahzenlerini (Dünyaca ünlü Turasan’da alış-veriş imkanı) ve Ana-Baba-Çocuk Peribacalarını görüyoruz. Buradan yörenin değişik kültürlerinin bir araya sığdırılmış minyatürü konumundaki Mustafapaşa’ya gidiyoruz. Devamında bölgedeki 4 büyük vadiyi (Avcılar, Uzundere, Kılıçlar, Dervent) hakimiyeti altında tutabilen savunma harikası,  Uçhisar Kalesi’nin panoramik görülmesi ve Onxy Taş atölyelerinin ziyaretini takiben otele varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün Kapadokya

Bugün dileyenler Balon Turu ile tüm bölgeyi gökyüzünden seyretme imkanı buluyor (erken saat kalkış). Otelde alınan kahvaltı sonrası hareket. Bir, iki ve üç başlı peribacalarının bulunduğu ilginç vadi Paşabağ (Keşişler Vadisi) gezisini gerçekleştiriyoruz. Peribacaları oluşumunun en iyi görülebileceği vadilerin başında gelen bu yerden sonra, Güzel Atlar ülkesinde dileyenlerin atlarla yapacağı turun devamında görenlerin her seferinde başka bir şekille yorumladıkları Dervent Vadisi de geziliyor. “Kör de bilir Avanos yolunu çanak-çömlek kırığından bellidir.” sözünün merkezi Avanos’a gidiyor ve Hitit döneminden gelen 4000 yıllık el sanatı merkezindeki Çanak-Çömlek atölyelerini geziyoruz. Güvercinlik Vadisi görüldükten sonra dönüşte halı atölyelerinin gezilmesi ile otele varış. Dileyenler yöreye özgü Kuzu Gecesine gidiyorlar(ekstra).

3. Gün Hacıbektaş – Kayseri – İstanbul

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. 4km.lik bir alana yayılmış derinliği 90 m. civarında henüz 8 katı görülebilen 20.000 kişinin yaşayabileceği Derinkuyu Yeraltı Şehri (veya Kaymaklı Yeraltı Şehri) ilk durağımız. Mimarisi hala muhteşem olarak nitelenen bu yerden, Horasan’da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş Veli’nin Türbesinin de bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Çeşmeleri, Avluları, Kara Kazanı ve Postları ile geçmişten gelen kültürün bir yansımasını yaşayacağımız bu yerde verilen serbest zaman sonrası, Kayseri’ye gidiyoruz. Kayseri içinde yapılacak olan turda, Gevher Nesibe Sultan için yapılmış olan ilk tıp okulu, Hunat Medresesi ve Camii, Döner Kümbet, İç Kale… panoramik olarak görülüyor. Yöresel ürünler için verilen serbest zamanda yapılan alış-verişi takiben havalimanına geliş.

Ücrete Dahil Hizmetler

* 3 gün 2 gece yarım pansiyon konaklama, (Otelde alınan 2 Kahvaltı, 2 Akşam yemeği)
* Bölgedeki araçlarla ulaşım,
* Tüm çevre gezileri,
* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri ve hizmet bedelleri,
* Profesyonel rehberlik hizmetleri,
* Zorunlu seyahat sigortası,

Tüm Müze ve Ören yeri girişleri + Müze Kart + Hizmet bedeli Toplam : 90.00 TL
17 yaş altı – 65 Yaş üstü, Sarı Basın- Müze ve Gazi kimlik kartı yanında olanlar için Toplam : 50.00 TL olup ;
Bu bedel, yeni turizm yasası gereği paket fiyata DAHİL edilmiştir.

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Otelde yapılan özel harcamalar,
* Tüm yemeklerde alınan içecekler,
* Öğle yemekleri.

 

GEREKENLER:
* Uygun yürüyüş ayakkabısı ( rahat edebileceğiniz )
* Dudak Koruyucu
* Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük (Hırka, yelek…)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir